HOLČINY CUP

Holčiny Cup je neoficiální soutěž založená na jaře 2012. Soutěž si získává na oblíbenosti a počet týmů postupně narůstá. Na začátku jarní sezóny 2012 tuto soutěž začínaly hrát čtyři ženské týmy (Velká Lečice, Měchenice, Petrovice a Jesenice u Sedlčan). Na podzim 2012 se přidal tým žen z Čechtic. Později přistoupil ženský tým z Radlíku a ženský fotbalový klub Újezd nad Lesy. Od srpna 2014 se připojil ženský tým z Jílového u Prahy a Loděnice u Berouna. Od podzimu 2015 naskočily do soutěže dva nové týmy - Sokol Vonoklasy a SK Slaný. SK Slaný však muselo účast ukončit. Od podzimu 2016 přistoupily dva nové týmy SK Nižbor a Malešice. Proto od sezóny podzim 2016/jaro 2017 došlo ke změně pravidel soutěže a týmy byly rozděleny na dvě skupiny (zelená a červená). Od podzimu 2017 soutěž opustilo pět týmů (Jesenice, Nižbor, Petrovice, Pink Ladies Radlík a Malešice). Některé týmy zůstávají stále trénovat a budou se účastnit turnajů a zimní ligy. Nově přistoupil FK Dukla Praha a FK MABAPA. Proto se ze dvou skupin utvořila opět jedna skupina. Od sezóny podzim 2018/jaro 2019 ukončily svoji účast v soutěži týmy FK Dukla Praha a FK Újezd nad Lesy. Po pár odehraných podzimních zápasech odstoupil ze soutěže také tým Sokol Vonoklasy. Na sezónu podzim 2018/jaro 2019 tak zůstává hrát soutěž celkem 6 týmů. Do sezóny podzim 2019/jaro 2020 naskočily dva nové týmy - Pátek (u Poděbrad) a tým TJ Čert Fénix (Mladoboleslavsko). Jarní část 2020 však byla z důvodu koronaviru zrušena a obnovena až sezóna podzim 2020/jaro 2021. Mezitím se dva týmy ze soutěže odhlásily. Koronavirová pauza se bohužel natáhla a hrát se opět začalo až od podzimu 2021. Nyní soutěž hraje 5 týmů. Skončil tým holek z Měchenic a Loděnice.

Více v "Pravidlech soutěže Holčiny Cup". Týmy nezahálí ani v zimě a od ledna 2014 se začala hrát halová zimní liga.

Týmy hrající soutěž Holčiny Cup:

SK Velká Lečice, DFC Panterky Čechtice, FK Krásná Hora, FK Union Strašnice a TJ Čert Fénix

Hraje se o putovní velký pohár, dále pak o poháry za umístění, o nejlepší střelkyni soutěže, nejlepší hráčky týmů a pro všechny týmy symbolické ceny.

Informace o soutěži, výsledcích zápasů atd. se uveřejňují na stránkách facebooku: Lečice soutěž.

Kontakt: Petr Svoboda, pitrsvoboda@seznam.cz, 777 249 985 / Patricie Svobodová (Kopečková), patri@email.cz, 733 678 258