5. Velká Lečice - Kamýk

22.09.2012 16:30

Honili bod na poslední chvíli. Marně

Hrubeschův povzdech: Hráli jsme jen deset minut ● Průjezďákovi chyběl klandr u lajny ● Sklopené uši Pištovy ● Zdeňka Lišková poprvé na fotbale, kořalku nepřinesla ● Nedopečené čokoládové řezy

Jen jeden zápas trvala domácí neporazitelnost, po tom druhém už je v tahu. Ke Kocábě přijel Kamýk, tým, na nějž to Lečice v poslední době neumí, zahrál organizovaně a jednoduše, měl výborného gólmana i dostatek kliky. Hrubeschovy děti toho moc nepředvedly,  což musejí v příštím kole rozhodně napravit.

LEČICE   –   KAMÝK   1 : 2

Kocába Arena – Zpočátku to vůbec na blamáž nevypadalo. Kamýk jsme dostali pod symbolický tlak, bylo to jen o vedoucím gólu. Ten skutečně padl, ovšem radoval se z něho soupeř. Šikovně zakombinoval v našem vápně a P. Mazour posadil Kozlovi balon přesně do šibenice. Aby toho nebylo málo, po půl hodině hosté využili kiksu Průjezďáka, my opět neuhlídali P. Mazoura a prohrávali už 0:2.

Na krajně nepříznivé poločasové skóre zírala mimo jiné paní Zdeňka Lišková, majitelka obchodu v Malé Lečici. Na fotbal se dostala poprvé v životě, zaskakovala za svého zaneprázdněného chotě Josefa. Kořalku z krámu nedotlačila, i ona bere nynější prohibici smrtelně vážně.

Lečice v prvním dějství nevyužila výhody v podobě hry na „dolní“ bránu a sluníčka šlehajícího gólmana do očí, chtěla-li alespoň vyrovnat, musela dokázat to, co předtím Kamýk. Jednodušší situaci jsme mohli mít od 61. minuty, kdy rozezlený Průjezďák nenápadně kopl protihráče, ten do něj nešetrně strčil a byl vyloučen. Pepa hon na zajíce jako před rokem v Hřiměždicích neukázal, v Kocába Areně totiž chybějí klandry. A Jirkou Krásou zdemolované lavičky se podlézat nedají…

Josef Smetana-Průjezďák to tedy zkoušel fotbalově, dvacet minut před koncem kopal trestňák. Nešlo se pak na půlku, jak bývá po jeho standardkách zvykem, poněvadž míč rozkymácel břevno, div se na zem nesesunuly ledabyle pověšené sítě.

Kamýk se už soustředil pouze na obranu, vpředu nechal jediného hráče. V 80. minutě jsme přece jen oslabeného protivníka ztrestali, Martin Rákosník junior, nejagilnější hráč na trávníku, vynikajícího brankáře O. Čedíka překonal, ten si ovšem balon za čáru částečně vrazil sám. Tímto se rovněž mladému Rákoskovi omlouváme za to, že gól na Dobříši nebyl připsán jemu, nýbrž omylem Pištovi. Zrovna ten pospíchal s vyndáváním míče a úprkem do středového kruhu, vždyť času na vyrovnání už zbývalo proklatě málo. Asi přitom dostal loktem, došlo k potyčce a Pišta zuřil tak, že se mu sklopily uši jako kočce ing. Zdence Vyhlídkové těsně před švihnutím packou.

Čas opravdu neúprosně pádil, na hřišti už byli střídající Bolek a Toman, jenže gólmana Čedíka už nešlo načapat. V poslední minutě při standardce se ještě do šestnáctky ze své branky přemístil Kozel, hlavičkoval však těsně vedle. První domácí porážka v sezoně tím byla zpečetěna. „Hráli jsme jen deset minut, s tím se lepší výsledek udělat nedá,“ hořekoval trenér Hrubesch a měl samozřejmě pravdu.

V kabině pak pohřební nálada v žádném případě nevládla. Smíchu bylo zatraceně dost, Rohlíček tentokrát vyndal čokoládové řezy z trouby brzy a kdekdo je měl rozmatlané po obličeji…                                                                                                                                                                                                 (msč)

Branky: 80. M. Rákosník ml. – 21. a 32. P. Mazour. Rozhodčí: Veselý (Neumětely) 8. Vrchní komisař: Roman Hes (Malá Lečice) 6. ŽK: M. Rákosník ml., Josef Smetana ml., Tokaji. ČK: 61. P. Krotil (Kamýk). Diváci: 86. Poločas: 0:2. Hráno 22.9. 2012.

Lečice: P. Svoboda 7 – Váňa 5, M. Kostečka 7, Houska 6,5 (66. Toman - ), Zboženský ml. 6 – Dušák 5 (51. Břečka 6,5), Josef Smetana ml. 6,5, Fr. Dědina 7, Jakub Hořák 6 (46. Tokaji 6) - M. Rákosník ml. 7,5, Kopeček 6. Trenér Jiří Hrbek-Hrubesch 7. Vedoucí mužstva Jiřina B. Víšková 10.

Lavička: Josef Hrbek. Chyběli: Víšek, Srp (zranění), L. Kostečka (v trestu), Messi, Sobotka (zaměstnání), Dvořák (plnil roli asistenta rozhodčího), K. Jaruška, M. Rákosník st., Křivonoska, Havelka, Kilián (?).

Hráč utkání: Martin Rákosník ml.

Střelci Lečice: 3 –.Tokaji, 2 – M. Rákosník ml., Váňa, 1 – Fr. Dědina, Kopeček, L. Kostečka, Josef Smetana ml., P. Svoboda.

Neprůstřelnost brankáře: P. Svoboda 82 minut (do dalšího zápasu jde se 58 minutami), Josef Hrbek – 10 minut (do dalšího zápasu jde se 2 minutami).