3. Velká Lečice - Kosova Hora

08.09.2012 17:00

Kozlí parády a Pištův vztek

Kosova Hora vypráskána od Kocáby ● Opatrný pan Sůva ● Tři zápasy, tři penalty proti Lečici ● Výborný Rákoska junior – už chybí jen gól ● Na bratry Kostečky nelze vyzrát ● Čahoun má ještě na víc

Nečekané, o to milejší body! Přestože Hrubesch zase všelijak lepil sestavu, o rozhodčího se pokoušely mrákoty a Vyhlídka se stal doživotním Pořadatelem roku, novým lídrem Magického čísla k tomu. Lečice ovšem sympatické hosty z Kosovy Hory vyprovodila se čtyřgólovým rancem, zářil Kozel v bráně, bratři Kostečkové jako stopeři zrovna tak, 51letý Pišta se prostřílel do čela tabulky klubových kanonýrů. Tohle vše původní nervák dostatečně vykompenzovalo.

LEČICE   –   KOSOVA HORA   4 : 1

Kocába Arena – Soupeřův příjezd do Lečice s sebou nesl kus symboliky. Trenéra Jiřího Sůvu jsme si z červnového zápasu pamatovali coby špičkového konzumenta a proto mu byl při cestě do kabin podán panák. Vypil ho, poděkoval, další odmítal. Není holt každý den posvícení.

István Tokaji-Pišta zprvu hořce litoval, že vedle něj v útoku stejně jako ve Staré Huti nenastoupí šestnáctiletý vnuk Jan Kopeček, ale Rákoska junior ho zdatně nahrazoval. Právě Pišta už v 8. minutě otevřel skóre poté, co si osamocený ve vápně dokonale zpracoval Arnoštův pas, narychtoval si míč, načež ho neomylně poslal k tyči.

Lečická radost netrvala dlouho. Kozel měl vedle tyče kontakt s protihráčem, ten spadl a pískala se penalta proti nám. Na podzim už třetí a opět se muselo jít na půlku, neboť Růzha byl z bílé značky přesný.

Jaká klika, že za chvíli jsme zase vedli. Lukašenko Kostečka napřáhl z velké dálky, balon po odskoku z drnu trochu změnil směr, zaúřadovalo i slunce, co oslepilo gólmana – 2:1. Také Pišta se dožadoval pokutového kopu, srážka s obráncem však byla jen nevinným bodyčekem, nikoli faulem a lečický veterán za své šťavnaté protesty pykal žlutou kartou. Byl nadále hyperaktivní a po další trefě lačnil. Nejblíže k ní měl po zahozené tutovce Rákoskově, jenž prováhal situaci tváří v tvář brankáři a Pišta už nestihl přesně dorazit. Ale spolupráce se synem lečického Arjena Robbena (Rákosky seniora) vyšla chvíli před poločasem, kdy už Pišta míč nekompromisně uklidil do sítě a svůj typický vztek a gólový apetit nasytil..

Kosova Hora, která mluví o postupu do přeboru, začala ihned po změně stran hochy od Kocáby nepříjemně svírat. Měla však jednu slabinu – děravý střed obrany. Toho v 51. minutě využil František Dědina-Kojenec, od stráně se prodral do trestného území, kupodivu nemířil do Ilči Rohlíčkové v kantýně, nýbrž zvolil razantní podstřel a bylo to čtyři jedna.

Ani tohle Kosovku nepoložilo, ocitli jsme se naopak pod větším tlakem. Hostům však nebylo souzeno s výsledkem pohnout. Stál proti nim famózní Petr Svoboda-Kozel nabízející akrobatické zákroky, ostrá přední i zadní kopyta při vzdušných soubojích, reflexivní pády pod nohy, míče brzdil i chlupy, jež si vytrhal z bradky. K tomu dlouhé výkopy, přesné výhozy. Kozel zachytal za čistou desítku, podal výkon století!

Soupeřovy střelce neutralizovali důrazem i elegancí rovněž bratři Kostečkové, u lajn se neohroženě bili Libuna i Čahoun junior, ten má ovšem ještě na víc. Defenzivě vypomáhal Průjezďák se Španělem Dušákem, útočníci tudíž zůstávali poněkud osamoceni. Přesto se i oni do šancí dostávali a takový mladý Rákoska zazdil hned dvě.

Krásné skóre vydrželo a my museli ocenit gentlemanství protivníkovo. Trenér Sůva, jeho červnový samaritán, také mávač Jan Ruml všem podali ruku a pogratulovali.. Ze tří úvodních zápasů nové sezony, z toho dvou na cizích hřištích, máme tedy šest bodů a s ocasem tabulky si netykáme. Hoši od Kocáby, nepokažte si to!                                                    (msč)

Branky: 8. a 39. Tokaji, 21. L. Kostečka, 51. Fr. Dědina – 17. Růzha z pen. Rozhodčí: J. Dvořák (Nečín) 8. Vrchní komisař: Roman Hes (Malá Lečice) 7. ŽK: P. Svoboda, Tokaji. Diváci: 98. Poločas: 3:1. Hráno 8.9. 2012.

Lečice: P. Svoboda 10 – Váňa 8,5, L. Kostečka 9,5, M. Kostečka 9,5, Houska 8 (30. Zboženský ml. 7) – Dušák 7, Josef Smetana ml. 8, Fr. Dědina 8,5, Jakub Hořák 8,5 – M. Rákosník ml. 8 (84. Josef Hrbek - ), Tokaji 8,5. Trenér Jiří Hrbek-Hrubesch 9. Vedoucí mužstva Jiřina B. Víšková 10.

Lavička: Dvořák. Chyběli: Víšek, Srp, Kopeček (zranění), Messi, Sobotka (zaměstnání), K. Jaruška, M. Rákosník st., Křivonoska, Břečka, Havelka, Toman, Kilián (?).

Hráč utkání: Petr Svoboda-Kozel

Střelci Lečice: 3 –.Tokaji, 1 – Fr. Dědina, Kopeček, L. Kostečka, Josef Smetana ml., P. Svoboda, Váňa.

Neprůstřelnost brankáře: P. Svoboda 75 minut (do dalšího zápasu jde se 73 minutami), Josef Hrbek – 10 minut (do dalšího zápasu jde se 4 minutami).