19. Malá Hraštice - Velká Lečice

30.04.2011 17:00

Dvě kuličky do Opičích jamek

Ani druhé derby s Hrašticí nevyšlo ● Mělo se víc střílet ● Kojencův zázračně vyléčený kotník ● Pepa Hrbek špičkovým sprinterem ● Matějka zvyšuje minutáž a mluví do střídání ● Martin Kostečka dlouho na marodce?

Prestižní zápasy se sousední vsí nám ve III. třídě nejdou. Na podzim vyhrála Hraštice v Opičích jamkách (jak naši rivalové Velkou a Malou Lečici nazývají) 1:0, teď doma hochům od Kocáby ještě  jednu kuličku přidala. Oba duely měly přitom leccos společného: vynikající defenzívu a pohyblivou středovou řadu Hraštických, naproti tomu jalový útok někdejších Galacticos. Ke spočítání našich střel na bránu by za obě utkání stačily prsty na jedné ruce, poněkud morbidně řečeno, i bez palce uříznutého na cirkulárce…

HRAŠTICE   –   LEČICE   2 : 0

Malá Hraštice – Ona naštěstí porážka v Hraštici tolik bolet nemusí. Bodů je nahráno dost, za týden přijíždí do Kocába Areny outsider z Obor. Leckdo už mluví o střeleckých manévrech, ovšem takovéto prognózy se často nevyplácejí. Není jisté, zda bude moci nastoupit elitní stoper Martin Kostečka, jemuž v Hraštici povolila třísla. Lukáš Kostečka na jaře nekope v optimální formě. Pozitivem jest naopak stoupající výkonnost Františka Dědiny-Kojence, který si po Velikonocích zázračně vyléčil nefotbalové zranění kotníku a stává se střelcem i tahounem zálohy. Takže, uvidíme.

V domovské obci lečického kapitána Rohlíčka se hrál převážně vyrovnaný zápas, třebaže soupeř působil o poznání kompaktněji. Jeho vedoucí gól byl parádní, Stupal to utěšenou ranou z dobrých 25 metrů trefil přesně k tyči. A to ještě domácí hlavičkář po rohu zasáhl břevno. My zahrozili jen dvakrát, pohříchu daleko od hraštického vápna. Nejprve Lukašenko Kostečka ve skluzu zajel do protihráčových párátek tak drsně, že už pomalu v okolí houkaly sanitky. O nějakou tu minutu později jsme nabyli dojmu, že brankář Josef Hrbek trénuje sprinty s Janem Hořákem či snad s Usainem Boltem. Když před naši šestnáctku směřoval dlouhý balon a za ním se dral rozběhnutý útočník, Pepa nějak nemohl dovřít dveře od lednice a váhal s pohybem vpřed. Pak ovšem nasadil třetí kosmickou rychlost, byl u míče dříve a razantně ho odkopl.

Brzy po změně stran nahradil na levém beku vyčerpaného Rohlíčka nabuzený Pišta Hovanec, přihrávky zpřesnil Josef Smetana-Průjezďák, kolem lajny začal doslova létat Kojenec, také Messimu občas vyšla nějaká finta. Žel, nejnebezpečnější akcí byla pouze tvrdá střela Kojencova, již domácí gólman s námahou vyrazil na roh. Pálit se mělo opravdu víc, nutno však dodat, že některé pokusy průbojného Jana Hořáka byly zblokovány.

Takto přišla 69. minuta, rohový kop a přesný úder hlavou domácího Fafejty, čímž získala Hraštice klid, neboť utkání definitivně rozhodla. Nic na tom nezměnil ani střídající Václav Dvořák-Matějka, jenž na trávník napochodoval už ve třetím zápase za sebou. A prodlužuje si minutáž, tentokrát zvládl hned minutek šest, za tu dobu stihl elegantní faul a jednu vtipnou rozehrávku při přerušení hry, rozhodčí Eman Marek však nechal standardku zopakovat. Matějka předtím na lavičce fungoval i jako asistent trenéra. To on přesvědčil Hrubesche, aby na plac poslal napřed Pištu a ne Haberu…                                                                                                                                                                                                            (msč)

Branky:  27. Stupal, 69. Fafejta. Rozhodčí: Marek (Narysov) 7. Vrchní komisař: Josef Smetana st. (Krámy). ŽK: L. Kostečka, Messi. Diváci: 81. Poločas: 1:0. Hráno 30.4. 2011.

Lečice: Josef Hrbek 7 – Váňa 7, Prášil 7,5, M. Kostečka 7 (84. Dvořák - ), Houska 7 (50. Hovanec 7,5) – L. Kostečka 6, Josef Smetana ml. 7, P. Svoboda 6, Fr. Dědina 7,5 (80. Víšek - ) – Jan Hořák 7, Messi 6,5.  Trenér Jiří Hrbek-Hrubesch 7.

Chyběli: Jakub Hořák (soukromý výlet na Slovensko), R. Sobotka (nemoc), M. Rákosník st. (volno od trenéra).

Hráč utkání: Bohumil Prášil

Střelci Lečic: 13 – Jan Hořák, 4 - Jakub Hořák, Josef Smetana ml., 3 – Messi, Váňa, 2 – L. Kostečka, M. Rákosník st., 1 – Fr. Dědina, Hovanec.

Neprůstřelnost brankáře: P. Svoboda - 186 minut (do dalšího zápasu jde se 105 minutami), Josef Hrbek - 131 minut (do dalšího zápasu jde s 21 minutami).

Čarodějnice: Průjezďák vzorným kantýnským

Krámy – Pálení čarodějnic v Krámech proběhlo zcela hladce. V jednu chvíli pršelo tak vydatně, až se z lidí u ohně kouřilo. Přesto však v autě běžela televize s hokejem a Josef Smetana-Popescu-Průjezďák s bravurou zvládal funkci kantýnského. U improvizovaného pultu a s mokrou plachtou nad sebou i v tlačenici točil jedno pivo za druhým a rozléval panáky. Maminka Miluška Smetanová byla dojata… Ne, nikdo na louce u rybníka nevyváděl, žádná alotria neprováděl. Jediný pád spáchal Miroslav Střeleček-Čertík poté, co zakopl o kameny v malém ohništi, poznámky Jana Hořáka však v tu chvíli byly nepatřičné.

Značná bujarost  vyzařovala z Václava Rákosníka-Vyhlídky. Už ráno za světla hodlal odcizit autobus Josefu Víškovi. Vkradl se za volant, jenže ne a ne nastartovat. Vždyť se také ví, jakým je Vyhlídka svátečním řidičem, kterak třeba v zimě vyjížděl z Požárů a co za hlubokou brázdu ve sněhu tam po něm zůstalo… Zmohl se alespoň na troubení, na něž mu z vedlejší silnice odpovídal Lanýž.

Prvomájový průvod Krámy – Křížov – Krámy se rovněž povedl, i když v něm chyběly ženské z týmu Krámyspor Ladies. Střihly si přátelský fotbalový zápas s Velkou Lečicí. Vítěznou trefu zařídila Marťásek Víšková, svědci vypověděli, že absolutně  nejlepší hráčkou byla Hanule Víšková…                                                                                                                                                                                       (msč)